دوره های آموزشی
آشپزی عمومی

آشپزی عمومی

این دوره(آشپزی عمومی) جهت آشنایی در حد قبول فراگیران با اصول آشپزی و پخت انواع غذاهای ایرانی و فرنگی کسب آمادگی و مهارت لازم برای اشتغال در بخشهای گوناگون آشپزخانه کسب تجارب عملی و ارتقاء شغلی ادامه دوره های تکمیلی . کسب مهارت تا ایجاد ابتکارات عملی در آشپزی و پخت غذاها… تدارک دیده شده است.
آموزش دسر

آموزش دسر

از آموزش دسر نمی شود غافل شد چون هیچ وعده غذایی بدون دسر کامل نیست!این یک قانون نانوشته است که تمام دنیا از آن پیروی می کنند.
آموزش شیرینی

آموزش شیرینی

شیرینی به خوراکی اطلاق می شود که اصلی ترین ماده اولیه آن را شکر یا سایر قند های مصنوعی تشکیل دهد و در تعریف به قدری گسترده است که می تواند انواع شکلات را نیز در بر بگیرد. دیگر مواد اصلی اغلب شیرینی ها علاوه بر شیرین کننده های مصنوعی، آرد و تخم مرغ است.
آموزش میوه آرایی

آموزش میوه آرایی

آموزش غذاهای سنتی

آموزش غذاهای سنتی

آموزش غذاهای دریایی

آموزش غذاهای دریایی

درباره ما

 مرکز آموزش هتل بین المللی قصر

 

محتوای دوره :
 
اصول آشپزی و مدیریت آشپزخانه، آشنایی با ابزار و دستگاه ها، بهداشت مواد غذایی، بهداشت فردی، بهداشت محیط، مهندسی منو و قیمت گذاری، آنالیز، فورمولاسیون، تدارکات و لجستیک، نگهداری مواد غذایی، شرح وظایف سرآشپز، چارت سازمانی
دوره آشپزی بین الملل صد در صد تضمین و متفاوت فقط در هتل قصر، آموزشها شامل: برش ها، مرنیت ها، سوپ ها، پیش غذاهای بین المللی، گارنیش ها و طراحی بشقاب، سس های جدید، پنه ، پاستا، فتوچینی، اسپاگتی و لازانیا ها، سوشی های جدید، گریل ها و جدید ترین استیک ها و اسکالپ ها، خوراک های فرنگی ، بیف ها و ... انواع غذاهای دریایی شامل: ماهی ها، میگوها، کالاماری، صدف، لابستر و......... برگر ها، خمیر ها و پیتزاها، سوفله ها، اصول آشپزی، مدیریت آشپزخانه، کاست کنترل، آنالیزها، مهندسی منو و هزاران ناگفته های آشپزی حرفه ای در چندین جلسه کاملا عملی در فضای واقعی با تجهیزات مکانیزه و صنعتی طبق استانداردهای اروپا و آمریکا.
درباره ما
ویدئو روز

1,200

مشتری

100,000,000

آزمایشهای انجام شده

30

سال سابقه

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به موسسه آموزش آشپزی قصر وابسته به هتل بین المللی قصر مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک